Зарибих ли ви вече:)
четвъртък, 20 февруари 2014 г.
Житният режим и аз- ІІ
Зарибих ли ви вече:)
сряда, 19 февруари 2014 г.
Житният режим и аз
Нямам приятелка, която да не е/ не е била на диета. Но повечето от тях се отказват на втория ден. Остават си само с "аз съм на диета" докато посягат към поредното парче шоколад. Предвид необходимостта от пречистване на тялото, душата и ума поради ред неприятни обстоятелства търсех начин бързо, лесно и удобно да се отърва от токсините, вилнеещи из тялото ми.
Да спомена, че никога не съм спазвала режими или диети, но този ми се видя лесен и напълно приложим за дневния ми график.
За житния режим бях разбрала миналата пролет, но нямаше как да го започна поради ред причини. Отдавна чаках този месец, за да го направя. За съжаление ще трябва да го скъся във времето и няма да го направя в пълния му цикъл.
Цикълът обикновено трае 30 дни
- 10 дни подготовка ( намаляване на количеството храна и количеството на приеманите калории, изключване на месото и млечните продукти)
- 10 дни хранене основно с жито, ябълки, орехи и мед
- 10 дни постепенно захранване
Започнах преди 10 дни, намалявайки количеството храна и спирайки месото, като преди четири дни спрях и млечните продукти. Последните 4 дни замествах по едно хранене със зеленчуков или плодов сок.
Днес ми е първият ден на жито. Реших да използвам лимец, тъй като след терапиите стомахът ми не е много в ред, а лимецът е по-мек и покълва по-бързо. Приятен е на вкус. Не усещам глад, въпреки че в момента готвя с пълна сила на тинейджърското воинство. Ще го правя 5 дни и след това ще премина към постепенното захранване ( между 5 до 10 дни в зависимост от датите за новите терапии).
През лятото правех упражнения, но със започване на учебната година и учебната програма на А. за упражненията не ми оставаше време. От днес започнах отново.
Рецепта, както се досещате, няма:)
Пожелайте ми успех:)
Да спомена, че никога не съм спазвала режими или диети, но този ми се видя лесен и напълно приложим за дневния ми график.
За житния режим бях разбрала миналата пролет, но нямаше как да го започна поради ред причини. Отдавна чаках този месец, за да го направя. За съжаление ще трябва да го скъся във времето и няма да го направя в пълния му цикъл.
Цикълът обикновено трае 30 дни
- 10 дни подготовка ( намаляване на количеството храна и количеството на приеманите калории, изключване на месото и млечните продукти)
- 10 дни хранене основно с жито, ябълки, орехи и мед
- 10 дни постепенно захранване
Започнах преди 10 дни, намалявайки количеството храна и спирайки месото, като преди четири дни спрях и млечните продукти. Последните 4 дни замествах по едно хранене със зеленчуков или плодов сок.
Днес ми е първият ден на жито. Реших да използвам лимец, тъй като след терапиите стомахът ми не е много в ред, а лимецът е по-мек и покълва по-бързо. Приятен е на вкус. Не усещам глад, въпреки че в момента готвя с пълна сила на тинейджърското воинство. Ще го правя 5 дни и след това ще премина към постепенното захранване ( между 5 до 10 дни в зависимост от датите за новите терапии).
През лятото правех упражнения, но със започване на учебната година и учебната програма на А. за упражненията не ми оставаше време. От днес започнах отново.
Рецепта, както се досещате, няма:)
Пожелайте ми успех:)
петък, 14 февруари 2014 г.
За празниците през февруари и едни мърфини- понички
Когато бях млад тинейджър си нямахме от понятие за този празник. След години, след като се бях сдобила вече със съпруг и бебе на път, започна плаха вълна от желаещи да го празнуват. Обикновено отивахме в квартално ресторантче и го празнуваме тихо. След няколко години половинът заяви, че предпочита да празнува Трифон Зарезан вместо Свети Валентин, въпреки че любовта още не си беше отишла. Днес отвсякъде ме гледат сърца, мечета, витрини изцяло в червено , странни съчетания на бельо, граничещи на места с вулгарността.Харесват ми единствено цветарските магазини с голямото разнообразие на цветове и свежи цветя. Не съм против празника, а съм против неговата комерсиализация. Въпреки, че ми е мило, като гледам как големият тийн се вълнува. Отчетохме се с голям мечок и червена роза, разбира се.:)
И мърфини, с които да почерпи.
Мърфини- понички
(10-12 бр. в зависимост от формите)
Рецептата е от списание GoodFood бр.54/2012
Продукти:
130 г. кристална захар (аз ползвах кафява)
200 гр. брашно
1 ч.л. сода
100 мл. кисело мляко
2 големи яйца
1 пакетче ванилена захар на Др Йоткер
125 гр. масло, разтопено
10 ч.л. шипков мармалад
200 гр. пудра захар за овалване
Разтопете маслото на котлона и го оставете малко да изстине. В купа смесете кристалната захар, брашното, содата и ванилената захар. Отделно разбийте яйцата и киселото мляко с телена бъркалка. Прибавете ги към сухата смес, като след това сипете и разтопеното масло. Разбъркайте хубаво с шпатула. Получава се пухкаво кексово тесто.
Намазнете с масло форми за мърфини. Ползвах отделни силиконови формички за мърфини и се получиха 10 бр. Напълнете ги 2/3 със сместа, като в средата слагате по 1 ч.л. сладко, след това запълнете формите.
Загрейте фурната на 200 градуса (180 градуса с вентилатор) и печете 15-16 минути докато се надуят и станат златисти. Не трябва да ги препичате, при пипане трябва да пружинират.
Оставят се да изстинат няколко минути. След това ги извадете от формите и ги оваляйте в пудрата захар.
Абонамент за:
Публикации (Atom)




