сряда, 2 януари 2013 г.

За края и началото....

 Честита Нова Година!
Не съм от хората, които в края на годината си правят равносметка на отминаващата и планове за следващата. Защото не е нужно да идва края на годината или края на света, за да си правиш равносметка. Правя си я правя всеки ден,седмица, месец. Както и плановете. Но за отминалата с радост мога да споделя:
1. че засега се справям успешно със застигналите ме здравословни проблеми (нали здравето е на първо място- разбираш го, когато сериозно се разклати:)
2. че за сега се справям успешно с двама върли тинейджъри, които имат своето мнение за всичко по всяко време и на всяко място. Добри са децата и се справят чудесно в училище (което ние, майките, винаги искаме)
3. че се справям засега успешно и с ролята на мъжко момиче
4.че открих различни хобита, благодарение на моите колеги- блогъри. Благодаря на Тони, че ме включи в проекта "Предай нататък", както и че ме запали по правенето на картички, както и на Руми, за нейните прекрасни снимки и лесни идейки за декорации.
5. че съм спряла да си обещавам неща, които да започна "утре" или нямам намерение на направя
6. че съм спряла да оставям несвършената работа "за утре"
7. че не ме плашат никакви бюрократични, технократични и всякакъв подобен род пречки, нито земетресения
8. и най- накрая, но най- важното- установих, че все повече вярвам в себе си. За всичко.

Какво не успях да направя?
1. да съм редовно пишеща тук.
2. изоставих проекта 365, който започнах точно преди година,поради технически причини (е, намерих си оправдание)
3. да направя околоевропейско пътешествие.

За сега не си ги обещавам за 2013 година. Просто вярвам, че ще ги направя (е, поне част от тях:).

И най- накрая:
Пожелавам си една  по-ползотворна, здрава и спокойна 2013 година, изпълнена с вдъхновения и впечатления, но малко по-скучна от 2014 година.
Пожелавам същото и на вас!

неделя, 26 август 2012 г.

Moleskine@

Отдавна го чаках..... Пресмятах седмиците, чудех се къде е и когато онази вечер получих e-mail, че е моя ред, вече нямах търпение!
 В главата си имах няколко идеи за техниката, цветовете, най-общо изгледа, бях започнала да подготвям предварително материали, но.... Винаги има едно "но"- правиш едни планове , а на края резултата е съвсем различен:) Първо мислех да е в синьо, онова хубаво наситено синьо като на Ками, но като видях, че ме е изпреварила:) с цвета, реших да е декупаж, но накрая стана нещо различно. Цялата идея дойде от надписа върху една тениска на Esprit, която си купих миналата година. Реших, че е много подходяща  за този проект и така се получи това:






Вие ще кажете дали ви харесва. Приемам всяка конструктивна критика, така че не ми спестявайте нищо:)
Благодаря на Тони за този проект "Предай нататък". Искам да видя целия проект в готов вид. До тук страничките са страхотни. Ако знаете на живо колко са чудесни:)

Хубав уикенд!

четвъртък, 16 август 2012 г.

Цитрусов сок

Това е една от онези рецепти, които не представляват кой знае какъв кулинарен шедьовър, но пък се приготвят страшно лесно и почти веднага стават любими. А и могат да се приготвят целегодишно.
И така, необходими са ви:
1 портокал (по възможност био)*
1 лимон (по възможност био)
300 гр. захар
1,5 литра  вода

 Цитрусовите плодове измивате хубаво с четка и ги поставяте в камерата да замръзнат за около 5-6 часа. След това ги настъргвате на едро ренде заедно с кората, сипвате захарта (като количеството може да намалите или увеличите- при мен се получи не много сладък сироп) и доливате вода в съотношение захар: вода 1:4. Оставяте в хладилника да престои 24 часа. След това прецеждате през финна цедка или, най-добре, с тензух.
Наливате сока в кана с много лед и готово.
Не зная колко траен е сока, защото у нас не се задържа за дълго:)

* Количеството на цитрусите може да е по ваш вкус- 2 портокала и 1 лимон или 1 портокал и 2 лимона или само 2 портокала. Ако опитвате с грейпфрут, мой съвет е, след като го извадите от камерата, да го оставите за 5-6 минути да се отпусне и да обелите кората и бялата ципа, доколкото е възможно. Едва тогава го рендосайте.
Не изхвърляйте рендосаните плодове- от тях можете да направите желе или сладко.